Smart Industry Day – jedyne takie wydarzenie w branży

Paweł Kołodziej | 8 października, 2019
Aktualności Wydarzenia

Smart Industry Day – jedyne takie wydarzenie w branży

Firma Automationstechnik Sp. z o.o. z Krakowa, lider w branży budowy maszyn i urządzeń oraz dostaw wyposażenia produkcyjnego, już po raz drugi zdecydowała się na niestandardową ale jednak skuteczną formę promocji produktów i usług, organizując dla swoich klientów jak i partnerów biznesowych Smart Industry Day.

Wydarzenie, podczas którego znane firmy z branży automatyki przemysłowej i robotyki zaprezentują najnowsze rozwiązania techniczne, odbędzie się w dniu 2 października, w siedzibie firmy w Krakowie. W tym roku organizatorzy zaprosili dodatkowo do uczestnictwa swoich wieloletnich partnerów biznesowych takich jak Bosch Rexroth, Ergoswiss, Fanuc, Siemens, SMC, Turck, TQMsoft, tworząc w ten sposób profesjonalne forum, na którym spotkają się producenci, dostawcy oraz odbiorcy. Pierwsza edycja tego wydarzenia w roku ubiegłym udowodniła krakowskiej firmie, że taka forma promocji, oparta na modelu dni otwartych, przynosi wymierne korzyści zarówno dla klientów jak i spółki. Tematyką przewodnią tegorocznego wydarzenia będą, jak sama nazwa wskazuje (Smart Industry Day), zagadnienia związane z Operations 4.0 (Ops 4.0) i obejmujące zjawiska związane z cyfryzacją przemysłu, która pozwala na wydajniejsze zarządzanie procesami produkcyjnymi na wszystkich poziomach oraz wykorzystanie automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych, a także wdrażania różnorodnych, inteligentnych technologii.

Smart Industry Day Kraków
Smart Industry Day Kraków

Firma Automationstechnik specjalizuje się w projektowaniu i budowie maszyn oraz urządzeń, stanowiących wyposażenie zautomatyzowanych linii montażu przemysłowego, głównie dla branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej oraz AGD.

Oferta  handlowa jest również szeroka i stanowią ją zaawansowane technicznie produkty renomowanych, głównie niemieckich firm. Jedną z podstawowych grup produktowych w tej ofercie są aluminiowe systemy montażu firmy Bosch Rexroth, będące od lat standardem w większości firm produkcyjnych na całym świecie i z których powstają również konstrukcje budowanych przez Automationstechnik maszyn oraz linii produkcyjnych.

Nitownice radialne firmy Friedrich, której Automationstechnik jest wyłącznym partnerem techniczno-handlowym w Polsce, to grupa specjalistycznych, zaawansowanych techniczne urządzeń, służących do wykonywania wysokiej jakości połączeń nitowanych. Nitownice firmy Friedrich znajdują szerokie zastosowanie zarówno w półautomatycznych, jak i w pełni zautomatyzowanych procesach produkcyjnych.

Podajniki wibracyjne firmy Fimotec-Fischer, przeznaczone do orientowania i podawania detali              z określoną wydajnością to kolejna grupa produktowa w ofercie, bez której trudno wyobrazić sobie automatyzację procesów produkcyjnych. Podajniki Fimotec-Fischer są projektowane każdorazowo dla konkretnego zastosowania a cechuje je trwałość, niezawodność oraz powtarzalność podawania.

Na zasadzie wyłącznego przedstawicielstwa w Polsce, Automationstechnik współpracuje również       z firmą Mäder Pressen, niemieckim producentem ręcznych, pneumatycznych oraz hydropneumatycznych pras przemysłowych, służących m.in. do montażu, zaciskania, wykrawania, gięcia, klejenia czy cięcia. Wszystkie typy oferowanych pras mogą zostać wyposażone w systemy czynnej kontroli procesu oraz być wykorzystywane w stanowiskach półautomatycznych oraz automatycznych liniach produkcyjnych.

Od kilku lat Automationstechnik reprezentuje w Polsce również firmę Bloksma, niemieckiego producenta pneumatycznych i elektrycznych podnośników stanowiskowych, które pozwalają na optymalizację procesów oraz organizację pracy w bezpieczny i ergonomiczny sposób. Podnośniki firmy Bloksma znajdują zastosowanie na stanowiskach pakowania jak również przy liniach i stanowiskach montażowych.

Uzupełnieniem oferty handlowej są produkty firmy Orgatex, wspierające bezpośrednio wdrażanie zasad Lean Manufacturing, Kaizen, oraz 5S. Oferta Orgatex obejmuje rozwiązania do znakowania przestrzeni produkcyjnej, miejsc składowania oraz pojemników  jak również tablice Kanban i Heijunka. Od niedawna Automationstechnik współpracuje również z fińska firmą K. Hartwall, oferującą kompleksowe rozwiązania logistyki wewnątrz i międzyzakładowej, w tym wózki transportowe oraz palety adaptacyjne. Ofertę handlową zamykają produkty firmy Bedrunka+Hirth, producenta wysokiej jakości wyposażenia warsztatowego.

źródło: https://log24.pl/news/smart-industry-day-jedyne-takie-wydarzenie-w-branzy/

Paweł Kołodziej
Marketing Manager w Automationstechnik.