O firmie

Hala montażowa
POZNAJ NAS

O firmie

AUTOMATIONSTECHNIK Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i budowie maszyn oraz linii montażowych przeznaczonych do automatyzacji procesów produkcyjnych.

Zrealizowaliśmy setki projektów na indywidualne zamówienia wiodących polskich i zagranicznych producentów z branży samochodowej, elektrotechnicznej i AGD.

Na polskim rynku działamy już od 1996 roku. Nasz zespół tworzy grupa ludzi doświadczonych
i zaangażowanych, stawiających na rozwój indywidualny i zawodowy, czerpiących satysfakcję ze swojej pracy.

AUTOMATIONSTECHNIK

Twój partner w automatyzacji procesów produkcyjnych

 • Posiadamy referencje i rozbudowane portfolio projektów wśród klientów z branż automotive, AGD i elektroniki.
 • Dostarczamy symulacje proponowanych rozwiązań, pozwalające na zweryfikowanie ich skuteczności i dostosowanie do potrzeb klienta.
 • Oferujemy opiekę powdrożeniową w zakresie obsługi i utrzymania urządzeń oraz rozwiązań po ich instalacji.
 • Oferujemy wsparcie w zakresie szkoleń z obsługi nowej linii produkcyjnej.
 • Stawiamy na bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań bo wiemy, że najważniejszym kapitałem firm są pracownicy zadowoleni z miejsca pracy.
 • Umożliwiamy testy rozwiązania w naszym zakładzie wspólnie z klientem na końcowym etapie realizacji projektu.
 • Posiadamy własny magazyn z komponentami niezbędnymi do realizacji projektu, przez co jesteśmy odporni na konsekwencje przerw w łańcuchach dostaw.
 • Nasze rozwiązania są zgodne z założeniami technicznymi klientów bez ukrytych opłat czy nadmiernych wydatków w założonym budżecie projektu.
Stanowiska montażowe z profili aluminiwych

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

100%

SPECJALISTÓW I INŻYNIERÓW

150+

ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW

2 500+

ZAKRES NASZYCH USŁUG

W Automationstechnik tworzymy rozwiązania, które czynią naszych klientów bardziej konkurencyjnymi

Automatyzujemy przemysł

Nasze rozwiązania automatyzujące procesy produkcyjne obejmują projektowanie (mechanika, elektryka, pneumatyka, hydraulika), opracowanie koncepcji maszyn i linii technologicznych, budowę stanowisk i linii produkcyjnych oraz programowanie.

Optymalizujemy procesy produkcyjne

Identyfikujemy procesy wymagające optymalizacji i analizujemy potencjalne obszary strat, opóźnień, marnotrawstw i innych problemów. Na podstawie danych wprowadzamy technologie, automatyzację i systemy informatyczne, powodujące wzrost wydajności oraz redukcję kosztów procesów produkcyjnych.

Projektujemy zaawansowane maszyny i linie produkcyjne

Oferujemy projekt, wykonawstwo, montaż, uruchomienie oraz serwis. Rozwiązania skierowane są dla branży motoryzacyjnej, RTV i AGD, producentów elektrotechniki użytkowej, okuć okiennych, transportu w branżach FMCG. Jako Certyfikowany Partner używamy rozwiązań Bosch Rexroth (przenośniki paletowe, łańcuchowe) oraz kompletne systemy aluminiowych profili montażowych i elementów złącznych.

Tworzymy stanowiska zrobotyzowane

Dzięki wykorzystaniu robotów automatyzujemy miejsca pracy lub obszary w zakładzie przemysłowym, które wcześniej były wykonywane przez pracowników. Mogą to być linie produkcyjne, komórki produkcyjne i pojedyncze stanowiska montażowe.

Programujemy roboty przemysłowe

Oferujemy pełen zakres programowania robotów przemysłowych (m.in. Fanuc, Kuka, ABB), począwszy od ich wyboru, poprzez modelowanie środowiska, tworzenie sekwencji ruchów, kontrolę narzędzi i efektorów, aspekty bezpieczeństwa, kontrolę cyklu pracy, aż po szkolenie i wsparcie techniczne. Dużą wagę przywiązujemy do optymalizacji procesu produkcyjnego po wprowadzeniu robota do produkcji.

Programujemy systemy automatyki

Automatyzujemy i integrujemy procesy za pomocą odpowiednich systemów (poprzez wybór platformy, stworzenie logiki sterowania, programowanie wizualizacji, konfigurację sprzętu, testowanie i debugowanie po optymalizację i poprawę) zapewniających płynność i dokładność operacji, poprawę efektywności oraz bezpieczeństwa.

Programujemy systemy kontrolno-pomiarowe w LabView

Tworzymy aplikacje pomiarowe i sterujące, które umożliwiają interakcję z rzeczywistymi urządzeniami, zbieranie danych pomiarowych oraz sterowanie procesami w czasie rzeczywistym.
Budujemy modele symulacyjne oraz „cyfrowe bliźniaki”, co pozwala na testowanie i rozwijanie aplikacji bez konieczności posiadania fizycznych urządzeń.

Programujemy systemy wizyjne

Tworzymy systemy wizyjne wykorzystywane w kontroli jakości, monitorowaniu procesów i automatyzacji produkcji. Używane są one do wykrywania defektów, identyfikacji produktów, kontrolowania dokładności oraz zapewniania spójności produkcji.

Uzbrajamy linie produkcyjne w system zbierania i monitorowania danych

Autorski system traceability AT Trace zapewnia kontrolowanie, konfigurowanie i monitorowanie procesu produkcyjnego dla zapewnienia jakości oraz standardów bezpieczeństwa produktu końcowego. Umożliwia automatyczne podejmowanie decyzji o kontynuowaniu przebiegu produkcji lub odrzuceniu danego produktu.

Świadczymy szeroki zakres usług serwisowych

Serwisujemy maszyny Automationstechnik i innych producentów oraz urządzenia naszych firm partnerskich. Dokonujemy pomiarów instalacji elektrycznych i bezpieczeństwa maszyn (pomiary dobiegu, przeprowadzenie oceny ryzyka, dobór i projektowanie układów bezpieczeństwa, wsparcie projektowe, przygotowanie dokumentacji wykonawczej). Serwis oferujemy 24 godziny na dobę.

Masz pytanie?

Skonsultuj projekt z naszymi specjalistami.

Przeslij nam formularz kontaktowy, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!
  ETAPY WSPÓŁPRACY

  Jak działamy?

  Zapoznaj się z naszym modelem działania i powierz nam realizację swojego projektu.

  Ikona narzędzia
  Projektowanie

  Nasze projekty tworzone są przy użyciu najnowszych technologii i oprogramowań pod okiem doświadczonej kadry inżynierskiej. Tworzymy wizualizacje 3D, które pozwalają Klientom zobaczyć planowane rozwiązania jeszcze przed ich realizacją.

  Ikona proces
  Wykonawstwo

  Etap wykonawczy opiera się na starannie opracowanej dokumentacji technicznej. Projekty realizowane są zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta oraz ściśle uzgodnionym harmonogramem.

  QC
  Serwis

  Dostarczamy kompleksowe usługi serwisowe zarówno gwarancyjne jak i pogwarancyjne. Dodatkowo oferujemy wsparcie w relokacji maszyn i linii technologicznych na terenie Polski i Europy.

  Uścisk dłoni
  Satysfakcja klienta

  Dzięki wdrożeniu systemu ISO 9001:2015 jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższe standardy jakości. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania i wymagania naszych Klientów.

  frezarka ze stożkiem

  Park maszynowy

  W Automationstechnik posiadamy własny park maszynowy, na który składają się: centra obróbcze CNC – HAAS VF – 6 oraz Robodrill, frezarki i tokarki manualne i konwencjonalne. Własny park maszynowy pozwala nam na większą elastyczność podczas realizowania projektów dla naszych klientów.

  Specjalizujemy się w wykonywaniu elementów do budowy podzespołów maszyn, sprawdzianów, wszelkiego rodzajów wsporników i uchwytów. Wykonujemy detale i elementy budowy maszyn wraz z raportami pomiarowymi.

  Posiadamy własne laboratorium pomiarowe, w którym dokonujemy pomiarów sprawdzianów, paletek systemów przenośnikowych, gniazd produktowych, wykonywanych części wykonywanych oraz twardości wyrobów.

  Broszura
  Obróbka detali

  Nasi partnerzy

  Poznaj opinie naszych Klientów

  BLOG

  Baza wiedzy

  Przeczytaj nasze najnowsze wpisy na blogu i bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi!

  ...

  Stanowiska Pracy dla Produkcji – Indywidualne Stanowiska Montażowe
  06.17.24

  Czytaj więcej

  Automationstechnik na targach ITM Industry Europe 2024...

  Automationstechnik na targach ITM Industry Europe
  05.21.24

  Czytaj więcej

  W dobie konkurencyjności na rynku […]...

  Robot AMR – Autonomiczny ROBOT mobilny  w Intralogistyce
  05.06.24

  Czytaj więcej

  Technika nitowania należy do najstarszych […]...

  Nitownice przemysłowe – nowoczesne rozwiązania dla przemysłu 4.0
  04.24.24

  Czytaj więcej

  KONTAKT

  Potrzebujesz więcej informacji?

  Skontaktuj się z naszym Zespołem!

  Pozostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

  Telefon

  +12 263 77 55

  Adres

  ul. Rzemieślnicza 20A, 30-363 Kraków

   Napisz wiadomość