Automatyzacja i robotyzacja

Stanowiska montażowe
NASZE ROZWIĄZANIA

Automatyzacja Linii Produkcyjnych

Wdrażamy nowoczesne technologie w ramach Operations 4.0:

 • automatyzujemy i robotyzujemy przemysł
 • doskonalimy, optymalizujemy procesy produkcyjne
 • dostarczamy dedykowane rozwiązania
 • projektujemy zaawansowane maszyny oraz linie produkcyjne

Nasze rozwiązania to kompleksowy proces, obejmujący projektowanie od podstaw (mechanika,
elektryka, pneumatyka, hydraulika). Tworzymy koncepcje maszyn i linii technologicznych,
budujemy stanowiska i linie produkcyjne oraz zajmujemy się ich programowaniem.

Kompleksowe rozwiązania dla Twojej branży

Jako Certyfikowany Partner korzystamy z rozwiązań Bosch Rexroth, oferując kompleksowe rozwiązania oparte na aluminiowych profilach montażowych i elementach złącznych. Nasi klienci to firmy z różnych branż.

Automotive

W projektach uwzględniamy zmieniające się trendy technologiczne, rosnące oczekiwania odnośnie wydajności, jakości i bezpieczeństwa pojazdów oraz presję na redukcję emisji.

Elektronika

Producenci elektroniki stają w obliczu ciągłej presji na innowacje, szybkiego cyklu życia produktów oraz potrzeby utrzymania konkurencyjności w dynamicznym rynku.

AGD

Coraz większy nacisk kładzie się na ekologiczne innowacje, w tym urządzenia o niższym zużyciu energii, wykorzystujące materiały przyjazne dla środowiska i umożliwiające recykling.

Zobacz Naszą broszurę Firmową Operations 4.0

Broszura
Operations 4.0

Niezawodność w działaniu

Nasz cel to optymalizacja procesów produkcyjnych. Analizujemy obszary potencjalnych strat, opóźnień oraz operacji, które nie przynoszą wartości (muda), identyfikując procesy wymagające usprawnienia. Wykorzystujemy dane do wprowadzania automatyzacji i robotyzacji w obszarach, które wymagają usprawnienia co powoduje wzrost wydajności i zmniejszenie kosztów.

Oferujemy uzbrojenie linii produkcyjnych w system zbierania i monitorowania danych za pomocą naszego autorskiego rozwiązania, jakim jest system traceability AT Trace. Ten stworzony przez nasz zespół interfejs webowy umożliwia kontrolę i konfigurację procesów produkcyjnych, zapewniając jakość i standardy bezpieczeństwa produktu końcowego.

Roboty FANUC
NASZE ROZWIĄZANIA

Robotyzacja Produkcji

W Automationstechnik tworzymy stanowiska zrobotyzowane oraz linie montażowe z wykorzystaniem robotów. Współpracujemy z największymi producentami robotów: FANUC, Kuka, ABB, Yamaha i innymi.

Przemysł 4.0 to koncepcja zakładająca cyfryzację, automatyzację i integrację wszystkich elementów produkcji. Robotyzacja procesów produkcyjnych jest kluczowym elementem tego podejścia.

Robotyzacja Procesu Produkcji – dlaczego warto?

 • Wydajność i szybkość: Roboty mogą wykonywać zadania szybciej i bardziej dokładnie niż pracownicy.
 • Precyzja i powtarzalność: Zadania są wykonywane z dużą precyzją i powtarzalnością, co eliminującą błędy ludzkie.
 • Bezpieczeństwo: Możliwość stosowania robotów w miejscach, w których praca może być niebezpieczna dla ludzi.
 • Redukcja kosztów: Zmniejszenie liczby pracowników potrzebnych do wykonania określonych zadań.
 • Dostępność 24/7: Ciągła praca bez przerw umożliwia produkcję na większą skalę.
 • Poprawa jakości: Wykonywanie zadań według ściśle określonych parametrów, co oznacza wyższą jakość wyprodukowanych produktów lub świadczonych usług.
 • Innowacje technologiczne: Rozwój stanowisk zrobotyzowanych wymusza innowacje technologiczne, prowadzące do nowych osiągnięć i postępu.
 • Dostosowanie do zadań specjalistycznych: W niektórych obszarach roboty mogą być zaprogramowane do wykonywania zadań bez potrzeby używania specjalistycznej wiedzy ludzkiej.
 • Skalowalność: Automatyzacja umożliwia łatwiejsze i szybsze dostosowanie produkcji do zmieniających się potrzeb rynkowych.

Masz pytanie?

Skonsultuj projekt z naszymi specjalistami.

Przeslij nam formularz kontaktowy, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!
  ZAKRES NASZYCH USŁUG

  W Automationstechnik tworzymy rozwiązania, które czynią naszych klientów bardziej konkurencyjnymi

  Automatyzujemy przemysł

  Nasze rozwiązania automatyzujące procesy produkcyjne obejmują projektowanie (mechanika, elektryka, pneumatyka, hydraulika), opracowanie koncepcji maszyn i linii technologicznych, budowę stanowisk i linii produkcyjnych oraz programowanie.

  Optymalizujemy procesy produkcyjne

  Identyfikujemy procesy wymagające optymalizacji i analizujemy potencjalne obszary strat, opóźnień, marnotrawstw i innych problemów. Na podstawie danych wprowadzamy technologie, automatyzację i systemy informatyczne, powodujące wzrost wydajności oraz redukcję kosztów procesów produkcyjnych.

  Projektujemy zaawansowane maszyny i linie produkcyjne

  Oferujemy projekt, wykonawstwo, montaż, uruchomienie oraz serwis. Rozwiązania skierowane są dla branży motoryzacyjnej, RTV i AGD, producentów elektrotechniki użytkowej, okuć okiennych, transportu w branżach FMCG. Jako Certyfikowany Partner używamy rozwiązań Bosch Rexroth (przenośniki paletowe, łańcuchowe) oraz kompletne systemy aluminiowych profili montażowych i elementów złącznych.

  Tworzymy stanowiska zrobotyzowane

  Dzięki wykorzystaniu robotów automatyzujemy miejsca pracy lub obszary w zakładzie przemysłowym, które wcześniej były wykonywane przez pracowników. Mogą to być linie produkcyjne, komórki produkcyjne i pojedyncze stanowiska montażowe.

  Programujemy roboty przemysłowe

  Oferujemy pełen zakres programowania robotów przemysłowych (m.in. Fanuc, Kuka, ABB), począwszy od ich wyboru, poprzez modelowanie środowiska, tworzenie sekwencji ruchów, kontrolę narzędzi i efektorów, aspekty bezpieczeństwa, kontrolę cyklu pracy, aż po szkolenie i wsparcie techniczne. Dużą wagę przywiązujemy do optymalizacji procesu produkcyjnego po wprowadzeniu robota do produkcji.

  Programujemy systemy automatyki

  Automatyzujemy i integrujemy procesy za pomocą odpowiednich systemów (poprzez wybór platformy, stworzenie logiki sterowania, programowanie wizualizacji, konfigurację sprzętu, testowanie i debugowanie po optymalizację i poprawę) zapewniających płynność i dokładność operacji, poprawę efektywności oraz bezpieczeństwa.

  Programujemy systemy kontrolno-pomiarowe w LabView

  Tworzymy aplikacje pomiarowe i sterujące, które umożliwiają interakcję z rzeczywistymi urządzeniami, zbieranie danych pomiarowych oraz sterowanie procesami w czasie rzeczywistym.
  Budujemy modele symulacyjne oraz „cyfrowe bliźniaki”, co pozwala na testowanie i rozwijanie aplikacji bez konieczności posiadania fizycznych urządzeń.

  Programujemy systemy wizyjne

  Tworzymy systemy wizyjne wykorzystywane w kontroli jakości, monitorowaniu procesów i automatyzacji produkcji. Używane są one do wykrywania defektów, identyfikacji produktów, kontrolowania dokładności oraz zapewniania spójności produkcji.

  Uzbrajamy linie produkcyjne w system zbierania i monitorowania danych

  Autorski system traceability AT Trace zapewnia kontrolowanie, konfigurowanie i monitorowanie procesu produkcyjnego dla zapewnienia jakości oraz standardów bezpieczeństwa produktu końcowego. Umożliwia automatyczne podejmowanie decyzji o kontynuowaniu przebiegu produkcji lub odrzuceniu danego produktu.

  Świadczymy szeroki zakres usług serwisowych

  Serwisujemy maszyny Automationstechnik i innych producentów oraz urządzenia naszych firm partnerskich. Dokonujemy pomiarów instalacji elektrycznych i bezpieczeństwa maszyn (pomiary dobiegu, przeprowadzenie oceny ryzyka, dobór i projektowanie układów bezpieczeństwa, wsparcie projektowe, przygotowanie dokumentacji wykonawczej). Serwis oferujemy 24 godziny na dobę.

  AUTOMATIONSTECHNIK

  Optymalizuj procesy z Automationstechnik

  Od 25 lat doskonalimy i optymalizujemy procesy produkcyjne. Sprawdź dlaczego warto z Nami współpracować.

  Ikona certyfikat
  Jakość

  Certyfikat ISO 9001:2015 to potwierdzenie jakości dostarczanych rozwiązań

  Ikona kciuk
  Doświadczenie

  Ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu i budowie maszyn i linii montażowych

  ikona uścisk dłoni
  Wiedza

  Identyfikujemy i rozwiązujemy problemy zapewniając wymagane KPI na produkcji.

  ikona proces
  Kompleksowość

  Towarzyszymy Klientowi od pierwszego szkicu do wdrożenia i implementacji rozwiązań.

  KONTAKT

  Potrzebujesz więcej informacji?

  Skontaktuj się z naszym Zespołem!

  Pozostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

  Telefon

  +12 263 77 55

  Adres

  ul. Rzemieślnicza 20A, 30-363 Kraków

   Napisz wiadomość