Intralogistyka

NASZE ROZWIĄZANIA

Rozwiązania intralogistyczne

Wydajna intralogistyka obniża koszty zapasów, obsługi i transportu wewnętrznego. Nasze rozwiązania wspierają zasady produkcji Lean dzięki lepszej optymalizacji przestrzeni, krótszym czasie realizacji procesów produkcyjnych, poprawie bezpieczeństwa pracowników bez używania wózków widłowych w przestrzeni produkcyjnej.

Kluczowe trendy w branży, takie jak robotyka i automatyzacja, przewidywanie możliwe dzięki IoT i analizie danych oraz zwiększone zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania, będą kształtować kierunek rozwoju intralogistyki we wszystkich branżach.

Kompleksowe rozwiązania dla Twojego zakładu

W Automationstechnik przygotowujemy rozwiązania optymalizujące intralogistykę i ergonomię produkcji w zakładach produkcyjnych w oparciu o ofertę naszych Partnerów:

Bloksma

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce niemieckiej firmy Bloksma – producenta podnośników stanowiskowych, wózków, dedykowanych pojemników na detale, supermarketów i innych specjalnych jednostek logistycznych. Rozwiązania te w maksymalny sposób przyczyniają się do poprawy wydajności procesów produkcyjnych.

K.Hartwall

Producent rozwiązań logistycznych, takich jak wózki z paletami adaptacyjnymi, pociągi logistyczne, roboty mobilne AGV/AMR.

AUTOMATIONSTECHNIK

Visual Management

Jako wyłączny dystrybutor w Polsce oferujemy rozwiązania niemieckiej firmy Orgatex – producenta oznakowań poziomych i pionowych wchodzących w skład zarządzania wizualnego (Visual Management)

Odpowiednie zarządzanie wizualne (tzw. Visual Management) powierzchniami produkcyjnymi i magazynowymi to poprawa bezpieczeństwa pracy oraz organizacji i optymalizacji procesów.

Powinno ono być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz w logiczny sposób powiązane z layoutem linii produkcyjnej i magazynowej.

Wyznaczenie ciągów komunikacyjnych jest podstawowym elementem zmniejszającym ryzyko wypadku. Przestrzeganie zasad poruszania się po wyznaczonych strefach ułatwia indywidualna kolorystyka, w zależności od procedur oraz standardów firmy.

Podobne zasady obowiązują w przypadku oznaczeń pionowych, takich jak ramki informacyjne, etykiety na karty Kanban itp. Opisują one stanowiska pracy, poszczególne etapy procesu produkcyjnego, przepływ materiałów i wizualizują gospodarkę magazynową.

Zasada ciągłego doskonalenia
– KAIZEN

W Visual Management ważna jest zasada ciągłego doskonalenia – KAIZEN. Produkty do tworzenia zarządzania wizualnego powinny charakteryzować się zarówno trwałością odpowiednią dla przestrzeni produkcyjnych, jak i elastycznością pozwalającą w łatwy sposób doskonalić wprowadzone rozwiązania. Nie bez znaczenia jest także kompleksowość rozwiązań, które pozwolą ustandaryzować wizualnie dany zakład w każdym obszarze i na każdym poziomie organizacyjnym.

Zainteresowanie produktami z zakresu zarządzania wizualnego często motywowane jest nie tylko względami BHP, komfortem pracowników czy potrzebą zwiększenia efektywności lub lepszego uporządkowania obszaru produkcji. Odpowiedni Visual Management świadczy o wysokiej kulturze produkcyjnej, stanowi ważny parametr przy audytach, a także jest pozytywnie odbierane w czasie wizyt potencjalnych klientów.

Dlaczego warto postawić na intralogistykę?

 • Optymalizacja procesów magazynowych, transportowych i zarządzania zapasami, umożliwia kontrolowanie zasobów firmy i szybszą reakcję na zmiany rynkowe.
 • Poprawa wydajności poprzez szybsze przemieszczanie się towarów wewnątrz firmy to skrócenie czasów realizacji zamówień, zwiększenie możliwości produkcyjnych i sprzedażowych firmy.
 • Poprawa kontroli nad zapasami przekłada się na zmniejszenie ryzyka nadmiernego gromadzenia się produktów lub ich braku.
 • Optymalizacja wykorzystania przestrzeni produkcyjnej pozwala na osiągnięcie lepszych wyników operacyjnych, obniżenie kosztów oraz zwiększenie konkurencyjności na rynku.
 • Poprawa bezpieczeństwa pracowników oraz zmniejszenie absencji spowodowanej urazami.
 • Skrócenie czasu realizacji zamówień oznacza wzrost konkurencyjności i zwiększenie satysfakcji klientów.
 • Minimalizacja kosztów transportu dzięki optymalizacji tras oraz pakowania i przechowywania produktów.
 • Oszczędności wynikające ze zmniejszenia potrzeby zatrudnienia oraz ograniczenia ryzyka wystąpienia błędów.
 • Dostosowanie do szybko zmieniających się warunków rynkowych: zmianach w popycie, trendach rynkowych oraz możliwych kryzysach.
AUTOMATIONSTECHNIK

Optymalizuj procesy z Automationstechnik

Od 25 lat doskonalimy i optymalizujemy procesy produkcyjne. Sprawdź dlaczego warto z Nami współpracować.

Jakość

Certyfikat ISO 9001:2015 to potwierdzenie jakości dostarczanych rozwiązań

Doświadczenie

Ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu i budowie maszyn i linii montażowych

Wiedza

Identyfikujemy i rozwiązujemy problemy zapewniając wymagane KPI na produkcji.

Kompleksowość

Towarzyszymy Klientowi od pierwszego szkicu do wdrożenia i implementacji rozwiązań.

KONTAKT

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z naszym Zespołem!

Pozostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Telefon

+12 263 77 55

Adres

ul. Rzemieślnicza 20A, 30-363 Kraków

  Napisz wiadomość